Chicago's Favorite Adult

Sport & Social Group!

 

sign up for the newsetter
Players Sports Group: Chicago's Recreational Sports and Social Club Players Sports Group: Chicago's Recreational Sports and Social Club
Volleyball Schedule

Winter 2018 Monday Men's 4's (AA, A or BB) @ Windy City Fieldhouse

Sponsors

Monday, January 8

Double Headers
Late night 'za
Byes
IN for the WIN, MJFA, Quad Aces, SHITTY SETS
  Court 1 Court 4a Court 7
6:30 PM
 
  Super Smash Bros [2]
vs
 
  Cowabunga! [1]
 
  AWOL [2]
vs
 
  Deez Volleyballs [1]
7:30 PM
 
  Pirate Ninjas [2]
vs
 
  Chalupas [1]
 
  Bonediggers [0]
vs
 
  Jamokes [3]
 
  jugrnaut [3]
vs
 
  Kings of the North [0]
8:30 PM
 
  e sucks [3]
vs
 
  Ay Caramba [0]
 
  Team Dobre! [2]
vs
 
  Late night 'za [1]
9:30 PM
 
  Lobsters [0]
vs
 
  Dinklebot [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, January 15

Double Headers
Hip Hop Hippos, Pirate Ninjas, Quad Aces, SHITTY SETS
Byes
IN for the WIN
  Court 1 Court 4a Court 5c Court 7
6:30 PM
 
  Quad Aces [0]
vs
 
  Ay Caramba [3]
7:30 PM
 
  SHITTY SETS [2]
vs
 
  Quad Aces [1]
 
  Kings of the North [1]
vs
 
  AWOL [2]
8:30 PM
 
  jugrnaut [3]
vs
 
  Hip Hop Hippos [0]
 
  SHITTY SETS [1]
vs
 
  Pirate Ninjas [2]
 
  Jamokes [1]
vs
 
  Dinklebot [2]
9:30 PM
 
  Back Sets [0]
vs
 
  e sucks [3]
 
  MJFA [0]
vs
 
  Pirate Ninjas [3]
 
  Chalupas [1]
vs
 
  Bonediggers [2]
 
  Team Dobre! [1]
vs
 
  Cowabunga! [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, January 22

Double Headers
jugrnaut
  Court 4a Court 5b Court 7
6:30 PM
 
  Chalupas [1]
vs
 
  MJFA [2]
 
  Super Smash Bros [2]
vs
 
  AWOL [1]
7:30 PM
 
  Quad Aces [0]
vs
 
  Bonediggers [3]
 
  Dinklebot [0]
vs
 
  e sucks [3]
8:30 PM
  IN for the WIN [1]
vs
 
  Back Sets [2]
 
  Lobsters [1]
vs
 
  Pirate Ninjas [2]
 
  Cowabunga! [0]
vs
 
  jugrnaut [3]
9:30 PM
 
  Ay Caramba [1]
vs
 
  SHITTY SETS [2]
 
  Chicken of the Cave [0]
vs
 
  Jamokes [3]
 
  jugrnaut [3]
vs
 
  Late night 'za [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, January 29

Double Headers
Cowabunga!, MJFA
Byes
Pirate Ninjas
  Court 4a Court 5b Court 7
6:30 PM
 
  Jamokes [0]
vs
 
  e sucks [3]
 
  Late night 'za [1]
vs
 
  Cowabunga! [2]
7:30 PM
 
  Chalupas [0]
vs
 
  Lobsters [3]
 
  Ay Caramba [1]
vs
 
  Back Sets [2]
 
  AWOL [3]
vs
 
  Cowabunga! [0]
8:30 PM
 
  Bonediggers [0]
vs
 
  Dinklebot [3]
 
  Chicken of the Cave [0]
vs
 
  MJFA [3]
 
  Deez Volleyballs [0]
vs
 
  jugrnaut [3]
9:30 PM
 
  MJFA [3]
vs
 
  Quad Aces [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, February 5

Double Headers
IN for the WIN, Lobsters, Super Smash Bros
  Court 4a Court 5b Court 5c Court 7
6:30 PM
 
  SHITTY SETS [1]
vs
 
  e sucks [2]
 
  Team Dobre! [3]
vs
 
  Hip Hop Hippos [0]
 
  AWOL [2]
vs
 
  jugrnaut [1]
7:30 PM
8:30 PM
  IN for the WIN [3]
vs
 
  Lobsters [0]
 
  Jamokes [2]
vs
 
  Chalupas [1]
 
  Back Sets [3]
vs
 
  MJFA [0]
9:30 PM
 
  Quad Aces [0]
vs
 
  Lobsters [3]
forfeit
 
  Ay Caramba [3]
vs
 
  Bonediggers [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, February 12

Double Headers
IN for the WIN
Byes
Lobsters, Super Smash Bros
  Court 4a Court 5b Court 7
6:30 PM
 
  Pirate Ninjas [2]
vs
 
  e sucks [1]
 
  AWOL [3]
vs
 
  Hip Hop Hippos [0]
7:30 PM
 
  jugrnaut [1]
vs
 
  Team Dobre! [2]
8:30 PM
  IN for the WIN [3]
vs
 
  Quad Aces [0]
 
  Chalupas [0]
vs
 
  SHITTY SETS [3]
 
  Dinklebot [2]
vs
 
  MJFA [1]
9:30 PM
 
  Jamokes [0]
vs
 
  Back Sets [3]
 
  Deez Volleyballs [2]
vs
 
  Cowabunga! [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, February 19

Byes
Cowabunga!, Hip Hop Hippos, Late night 'za
  Court 4a Court 5b Court 7
6:30 PM
 
  Dinklebot [3]
vs
 
  Chalupas [0]
 
  Back Sets [3]
vs
 
  Bonediggers [0]
7:30 PM
 
  Lobsters [3]
vs
 
  Jamokes [0]
 
  AWOL [2]
vs
 
  Team Dobre! [1]
8:30 PM
 
  Pirate Ninjas [3]
vs
 
  Ay Caramba [0]
 
  MJFA [1]
vs
 
  SHITTY SETS [2]
  IN for the WIN [0]
vs
 
  e sucks [3]
9:30 PM
 
  Super Smash Bros [0]
vs
 
  jugrnaut [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, February 26

Register For Next Season
PLAYOFFS View Bracket
  Court 4a Court 5b Court 5c Court 7
6:30 PM
 
  Cowabunga! [1]
vs
 
  AWOL [2]
7:30 PM
 
  SHITTY SETS [1]
vs
 
  Back Sets [2]
8:30 PM
 
  Quad Aces [0]
vs
 
  MJFA [2]
 
  Back Sets [0]
vs
 
  e sucks [2]
 
  Kings of the North [0]
vs
 
  jugrnaut [2]
9:30 PM
 
  Chalupas [2]
vs
 
  Jamokes [1]
 
  Lobsters [0]
vs
 
  Dinklebot [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, March 5

New Champs Fleeces
PLAYOFFS View Bracket
  Court 5b Court 7
6:30 PM
 
  Pirate Ninjas [2]
vs
 
  Dinklebot [0]
 
  Team Dobre! [1]
vs
 
  AWOL [2]
7:30 PM
 
  Pirate Ninjas [0]
vs
 
  e sucks [2]
 
  Super Smash Bros [2]
vs
 
  jugrnaut [1]
8:30 PM
 
  Chalupas [2]
vs
 
  MJFA [1]
 
  Super Smash Bros [1]
vs
 
  AWOL [2]
9:30 PM
 
  Chalupas [0]
vs
 
  Ay Caramba [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Find a bar to sponsor your team Site Powered by League Lab