Chicago's Favorite Adult

Sport & Social Group!

 

sign up for the newsetter
Players Sports Group: Chicago's Recreational Sports and Social Club Players Sports Group: Chicago's Recreational Sports and Social Club
Volleyball Schedule

Fall 2018 Monday Men's 4's (AA, A or BB) @ Windy City Fieldhouse

Sponsors

Monday, October 8

Double Headers
Huang is B player
Byes
Relativity Spikers, A lot of sets, Four Skin
  Court 1 Court 4b Court 7
6:30 PM
 
  Ay Caramba [1]
vs
 
  Back Sets [2]
 
  Lactose Tolerance [3]
vs
 
  No Dobre [0]
7:30 PM
 
  Pirate Ninjas [2]
vs
 
  Bosco! [1]
8:30 PM
 
  Superlit [2]
vs
 
  Kings of the North [1]
9:30 PM
 
  AToMiC BaCoN [2]
vs
 
  Tickle Catz [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, October 15

  Court 1 Court 4b Court 7
6:30 PM
 
  Chalupas [0]
vs
 
  Pirate Ninjas [3]
 
  Bosco! [0]
vs
 
  Dumpy McTruckface [3]
7:30 PM
 
  Bonediggers [2]
vs
 
  Chicago Spikers [1]
8:30 PM
 
  Four Skin [1]
vs
 
  Luau [2]
9:30 PM
 
  Superlit [2]
vs
 
  A lot of sets [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, October 22

Double Headers
A lot of sets, Back Sets, Four Skin, Relativity Spikers
  Court 1 Court 4a Court 4c Court 7
6:30 PM
 
  Luau [2]
vs
 
  A lot of sets [1]
7:30 PM
 
  A lot of sets [2]
vs
 
  AToMiC BaCoN [1]
 
  Back Sets [2]
vs
 
  Bosco! [1]
 
  Chalupas [0]
vs
 
  Huang is B player [3]
 
  Four Skin [3]
vs
 
  Tickle Catz [0]
8:30 PM
 
  Superlit [3]
vs
 
  A Spike Lee Joint [0]
 
  Bonediggers [0]
vs
 
  No Dobre [3]
9:30 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, October 29

  Court 1 Court 4a Court 7
6:30 PM
 
  Chicago Spikers [0]
vs
 
  Bosco! [3]
 
  Superlit [1]
vs
 
  Luau [2]
7:30 PM
 
  Back Sets [2]
vs
 
  Lactose Tolerance [1]
8:30 PM
9:30 PM
 
  Ay Caramba [1]
vs
 
  Bonediggers [2]
 
  Chalupas [0]
vs
 
  No Dobre [3]
 
  A lot of sets [3]
vs
 
  Tickle Catz [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, November 5

  Court 1 Court 4b Court 7
6:30 PM
 
  Bonediggers [0]
vs
 
  Back Sets [3]
7:30 PM
 
  Tickle Catz [1]
vs
 
  Luau [2]
8:30 PM
 
  Chalupas [2]
vs
 
  Chicago Spikers [1]
9:30 PM
 
  Bosco! [0]
vs
 
  Oak Street Fancyboys [3]
 
  Dumpy McTruckface [3]
vs
 
  No Dobre [0]
 
  A Spike Lee Joint [0]
vs
 
  Four Skin [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, November 12

  Court 1 Court 4b Court 7
6:30 PM
 
  A Spike Lee Joint [0]
vs
 
  Luau [3]
7:30 PM
 
  Huang is B player [2]
vs
 
  Bosco! [1]
 
  Superlit [3]
vs
 
  AToMiC BaCoN [0]
8:30 PM
 
  No Dobre [2]
vs
 
  Back Sets [1]
 
  Four Skin [3]
vs
 
  A lot of sets [0]
9:30 PM
 
  Dumpy McTruckface [3]
vs
 
  Chalupas [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, November 19

  Court 1 Court 4b Court 7
6:30 PM
 
  Four Skin [3]
vs
 
  AToMiC BaCoN [0]
 
  Luau [3]
vs
 
  Gpa's Cookie Monsters [0]
7:30 PM
 
  Relativity Spikers [0]
vs
 
  Chalupas [3]
8:30 PM
 
  No Dobre [2]
vs
 
  Bosco! [1]
9:30 PM
 
  Back Sets [2]
vs
 
  Pirate Ninjas [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, November 26

Register For Next Season
PLAYOFFS View Bracket
Playoffs 11/26 & 12/3.
  Court 1 Court 4a Court 4c Court 7
6:30 PM
7:30 PM
 
  A Spike Lee Joint [0]
vs
 
  Four Skin [2]
 
  Kings of the North [0]
vs
 
  Luau [2]
8:30 PM
 
  Chicago Spikers [2]
vs
 
  Chalupas [0]
 
  Back Sets [1]
vs
 
  Huang is B player [2]
9:30 PM
 
  Chicago Spikers [0]
vs
 
  Ay Caramba [2]
 
  Relativity Spikers [1]
vs
 
  Bosco! [2]
 
  AToMiC BaCoN [1]
vs
 
  Superlit [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, December 3

PLAYOFFS View Bracket
Playoffs 11/26 & 12/3.
  Court 1 Court 4a Court 7
6:30 PM
 
  No Dobre [0]
vs
 
  Huang is B player [2]
7:30 PM
 
  Bosco! [1]
vs
 
  Ay Caramba [2]
 
  A lot of sets [0]
vs
 
  Four Skin [2]
8:30 PM
 
  Superlit [0]
vs
 
  Luau [2]
9:30 PM
 
  Luau [0]
vs
 
  Four Skin [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Find a bar to sponsor your team Site Powered by League Lab